Zacznij dbać o swoje zęby


Nawet jeśli brzydki uśmiech nie jest w żadnym wypadku przyczyną twojej niskiej samooceny, bo wręcz emanujesz pewnością siebie, nie jest on obojętny dla twojego organizmu. Jeśli twoje zęby wciąż nie prezentują się książkowo, powinieneś zmienić sposób ich pielęgnacji. Zrobisz to w kilku prostych krokach.

Po pierwsze – dentysta. Jeżeli twoje zęby są rzeczywiście w tragicznym stanie, oznacza to, że tego lekarza widziałeś ostatnio jakieś kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt miesięcy temu. Zapisz się do niego jak najszybciej i miej tą najstraszniejszą, pierwszą wizytę po długiej przerwie z głowy. Wylecz wszystkie zęby, które nie mają idealnego stanu, pozbądź się próchnicy, przebarwień i usuń te, z jakimi nic już nie da się zrobić. Twój stomatolog bielany może też usunąć kamień nazębny z twoich zębów, aby wyglądały one na zdrowsze i bielsze. Skup się przy okazji na domowej pielęgnacji uzębienia i staraj się nie zapominać o szczotkowaniu zębów. Ten zabieg po prostu musisz wykonywać przynajmniej dwa razy w ciągu dnia.

Wbrew pozorom nie jest trudno dbać o wygląd i stan zębów. Jeśli zaczniesz to robić i naprawdę się do tego przyłożysz, unikniesz licznych, poważnych i często bolesnych w leczeniu dolegliwości.