Jakimi zasadami powinniśmy się kierować, projektując oświetlenie kuchni?


Gdybyśmy tylko dysponowali większą sumą pieniędzy, prawdopodobnie zadanie polegające na dobraniu oświetlenia do kuchni powierzylibyśmy komuś innemu – znającemu się na tym architektowi. Jeśli jednak nasz budżet nam na to nie pozwala, chcąc nie chcąc musimy sami zaplanować całe oświetlenie. Trzymając się kilku prostych zasad, nie powinniśmy mieć z tym większych trudności. Odkryjmy je i ułatwmy sobie wszystkie prace.

Na pewno mamy ochotę już teraz udać się do marketu z lampami i wybrać w nich coś wspaniałego dla swojego nowego domu lub mieszkania. Zanim to jednak uczynimy i sięgniemy po najnowocześniejsze lampy kuchenne, przygotujmy sobie plan całego oświetlenia. Możemy go stworzyć w specjalnym programie komputerowym przeznaczonym do tworzenia podobnych projektów architektonicznych. Wykreujmy w nim obraz swojego pomieszczenia kuchennego i podzielmy je na kilka poszczególnych stref. Każdą z nich spróbujmy tak oświetlić, by była ona jak najbardziej funkcjonalna. Kierujmy się tutaj własnym stylem życia oraz preferencjami pozostałych domowników.

Kuchenne punkty oświetleniowe są naprawdę różnorodne – znajdziemy wśród nich i lampy kryształowe, i te eleganckie. Musimy więc jak najlepiej dopasować je do swojego budynku oraz własnych potrzeb.