Jak się przygotować do wyprodukowania filmu szkoleniowego?


Produkcja filmów szkoleniowych zdecydowanie nie jest czymś takim, czym możemy się zająć bez żadnego specjalnego przygotowania. Jeśli zatem rzeczywiście marzymy o samodzielnym wykreowaniu podobnego klipu firmowego, najpierw sprawdźmy, czy mamy do tego odpowiednie narzędzia oraz – co jeszcze ważniejsze – umiejętności.

Idealny sprzęt
Bez dobrego sprzętu nie będziemy w stanie niczego nakręcić. Potrzebujemy przede wszystkim porządnej kamery, która doskonale złapie wszystkie ujęcia i samemu filmowi zagwarantuje najwyższą jakość. Przyda nam się też specjalistyczny komputer oraz dodatkowe komputerowe programy, dzięki którym przetworzymy nieco nagrane filmy szkoleniowe. Sprzęty tego rodzaju możemy albo zakupić, albo po prostu wypożyczyć.

Odpowiednie umiejętności
Teoretycznie jeśli nie potrafimy nagrywać filmów czy obsługiwać specjalistycznych programów komputerowych, nie jesteśmy w stanie niczego wartościowego wykonać. Teoretycznie, bo w praktyce możemy zatrudnić takie osoby, które wspólnie z nami wyczarują fantastyczne i efektywne filmy korporacyjne Warszawa.