Dentysta – jak go wybrać?


Bardzo możliwe, że podobnie jak wielu innym osobom, tobie również dentysta kojarzy się z samymi nieprzyjemnymi rzeczami. Wiesz, że musisz dbać o swoje zęby i musisz je leczyć oraz regularnie kontrolować ich stan, ale gdy tylko przypomnisz sobie przebieg swojej ostatniej wizyty w gabinecie stomatologicznym, od razu masz ochotę zrezygnować z kolejnej, byleby tylko ponownie nie przeżywać tych wszystkich katuszy. W większości przypadków sam lekarz decyduje jednak o tym, jak czujesz się w jego gabinecie. Skoro więc nie jesteś zadowolony z pracy lub postępowania swojego aktualnego dentysty, jedno jest pewne – musisz go zmienić i poszukać kogoś, kto wręcz zmotywuje cię do dbania o stan jamy ustnej.

Polecamy: denstysta i stomatolog Warszawa Bemowo.

A tacy dentyści naprawdę istnieją. Są to lekarze z pasją, którzy działają z powołania i naprawdę chcą pomagać pacjentom. Nie interesują się wyłącznie zarobkiem. Nigdy nie będą cię nakłaniać do skorzystania z najdroższych środków znieczulających, bo spróbują dopasować to wszystko do twoich możliwości finansowych, oferując ci różne opcje do wyboru. Stomatologia bywa oczywiście droga, ale jest ona tak ważną dziedziną medycyny, że musi być dostępna na każdą kieszeń. Jeżeli więc uznasz, że nie stać cię na skorzystanie z usług prywatnego stomatologa, spokojnie poszukaj takiego, który będzie współpracować z Narodowym Funduszem Zdrowia – czasami tacy lekarze bywają lepsi od tych działających na własną rękę. Ufaj też koniecznie swojej intuicji. Jeżeli od razu po przekroczeniu progu gabinetu poczujesz się w nim źle, lepiej zrobisz, gdy po prostu odwołasz swoją wizytę. Poszukaj takiego dentysty, dzięki któremu leczenie zębów przestanie ci się źle kojarzyć. Niektórzy stomatolodzy są wręcz w pewnym stopniu psychologami. Potrafią tak rozmawiać z pacjentami, że są w stanie obniżyć ich poziom stresu do absolutnego minimum.

Jeżeli jednak mimo znalezienia dobrego dentysty wciąż boisz się zabiegów stomatologicznych, zadbaj o to, by korzystać z nich jak najrzadziej. Dbaj o stan swojej jamy ustnej na bieżąco, a unikniesz wielu niepotrzebnych problemów.

Zobacz także jak leczy zęby protetyka stomatologiczna Poznań.