Dekoracja kościoła i sali weselnej w regionalnym stylu


Góry aż do nieba, zapach świeżo skoszonej trawy, biel śniegu w szczytowych partiach wzniesień. Tak na prawdę wszystko może być dla nas natchnieniem dekoracyjnym.
Dekoracja kościoła i dekoracja sali weselnej Poznań oraz domów z których wychodzą narzeczeni, powinna być zaprojektowana w jednej, spójnej i harmonijnej konwencji. W regionalnym stylu, aspektem dominującym są stroje ludowe stosowane w zależności od kontekstów sytuacyjnych. Oczywiście w obecnych czasach nie wymaga się, by nowożeńcy zakładali regionalne odzienia na czas wesela, jednak motyw ten powinien zaznaczyć się w charakterze wystroju i przygotowanej sukni oraz garnituru.
W kwestii dekoracji wnętrz można postawić na konkretną kolorystykę wybraną z palety barw regionu. Czerwone róże z połączeniu z zielenią traw i krzewów to akcent najczęściej kojarzony z górami. Motyw ten z łatwością można przenieść na białe tło obrusów, pokrowców na fotelach w kościele oraz krzesłach na sali weselnej. Para młoda może w tej konwencji współgrać małymi aplikacjami, jak w przypadku mężczyzny: ozdobny haft na koszuli, czerwona lamówka, mankiety lub pas góralski. A na sukience młodej, koronka i góralski haft, akcent zieleni i czerwieni we włosach lub dobrane pod ten deseń kwiaty w bukiecie.